L karnitino šalutinis poveikis ir nauda

Apžvalga

L-karnitinas, dažnai vadinamas tiesiog karnitinu, yra amino rūgštis. Merilando medicinos centro universitetas paaiškina, kad jis gali padėti jūsų kūnui paversti riebalus energija per procesą, vadinamą riebalų oksidacija. Tačiau karnitino poveikis neapsiriboja tik šiuo procesu, nes karnitinas taip pat gali susidoroti su įvairiomis sveikatos būklėmis dėl jo gebėjimo sumažinti oksidacinį stresą. Taip pat veiksmingai, kaip karnitinas, gali būti šalutinis poveikis, kai jį naudojate.

Svorio metimas

Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, karnitinas dažniausiai naudojamas svorio mažinimui. Centras paaiškina, kad karnitinas gali skatinti svorio mažėjimą didinant raumenų masę. Padidėjusi raumenų masė padidina jūsų medžiagų apykaitos greitį, o tai reiškia, kad visą dieną sudeginsite daugiau kalorijų. Be to, Merilendo universiteto medicinos centre sakoma, kad karnitinas gali sumažinti riebalų masę. Tačiau institucija pažymi, kad moksliniai tyrimai, skatinantys šią naudą, nėra įtikinami.

Metabolinio streso sumažinimas

Nors pratimai turi daug naudos jūsų bendrai sveikatai, tai taip pat sukelia metabolinį stresą, kuris gali sukelti tokius padarinius kaip amoniako kaupimasis. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad karnitinas gali palengvinti metabolinio streso poveikį. 2008 m. Gruodžio mėn. Paskelbtame tyrime “Tarptautinis sporto mitybos ir mitybos metabolizmo žurnalas” buvo nustatyta, kad kasdien papildant 2 g karnitino, amoniako kaupimas sumažėja. Mokslininkai pastebėjo, kad reguliariai vartojant karnitiną gali sumažėti fizinis krūvis.

Diskomfortas virškinimo trakte

Pasak Linuso Paulingo instituto Oregono valstijos universitete, karnitino šalutinių poveikių rizika paprastai yra maža. Tačiau karnitino papildai gali sukelti diskomfortą su virškinimo trakte, įskaitant mėšlungį ir pykinimą.

Kūno kvapas

Remiantis Linuso Paulingo instituto duomenimis, kitas galimas šalutinis karnitino papildymo poveikis yra žuvytė kūno kvapas. Institutas pažymi, kad šis poveikis gali būti didesnis kaip 3000 mg per dieną. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, kai kuriais atvejais rekomenduojama šia suma naudoti širdies ligoms, periferinėms kraujagyslių ligoms, lėtiniam nuovargiui ir vyrų nevaisingumui.