Vaistažolės mažina patinimą

Apžvalga

Patinimas, kuris vyksta organizme, yra uždegimas. Paprastai uždegimas yra organizmo atsakas į infekcijas, tokias kaip bakterijos ir virusai. Pasak Cleveland Clinic, baltųjų ląstelių imuninė sistema sukelia uždegimo chemines medžiagas, skirtas apsaugoti kūną. Tačiau kartais imuninė sistema “galvoja”, yra problema, kai jos nėra ir atsiranda nereikalingas uždegiminis atsakas. Tam tikros rūšies artritas yra šio pavyzdžio pavyzdys. Norint sumažinti kūno patinimą ir uždegimą, daugelis kreipiasi į natūralias medžiagas, tokias kaip žolės. Keletas verta paminėti jų gebėjimą kovoti su uždegimu.

Meadowsweet

Meadowsweet, taip pat žinomas kaip Filipendula Ulmaria, turi savybių, kurios suteikia jam priešuždegiminį poveikį. Pasak “Herbs 2000”, internetinės žolių enciklopedijos, manoma, kad junginiai, vadinami taninu, yra “meadowsweet”, todėl jie gali padidinti šlapimo kiekį, kuris sumažina uždegimą sąnariuose ir kitose kūno srityse.

Jamaikos šilkmedis

Jamaikos šonkaulių mokslinis pavadinimas yra Piscidia piscipula. Merilendo universiteto medicinos centras praneša, kad prieš šimtmetį nustatyta, kad jis skatina prakaitavimą, mažina skausmą ir turi priešuždegiminius gebėjimus. Tačiau jame taip pat teigiama, kad trūksta mokslinių įrodymų dėl teigiamo Jamaikos šonkaulių poveikio, todėl jo nauda sveikatai dažniausiai buvo perduodama per amžius. Jamaikos šilkmedis galima įsigyti maisto produktų parduotuvėse kaip džiovintas žievė arba skystas ekstraktas. Jei esate bet kokios rūšies vaistų, rekomenduojama nenaudoti šios žolės ar žolelių. Jie gali trukdyti vaistų veikimui.

Boswellia

Boswellia, taip pat žinoma kaip Boswellia serrata, amžius buvo naudojama Ajurvedos (Indijos) medicinoje. Pasak Memorialo Sloan-Ketteringo vėžio centro Niujorke, graužikai buvo sąmoningai sukelti edemą (patinimą) ir tada gydyti boswellia. Po gydymo boswellija sumažino patinimą. Be kovos su uždegimu ir artrito gydymu, boswellija naudojama ir kitoms naudos sveikatai, pavyzdžiui, gydant vėžį, kolitas ir mėnesinių mėšlungis.

Ciberžolė

Turbūt jūsų virtuvėje gali būti ir ciberžolė, žinoma kaip Curcuma longa. Merilendo universiteto medicinos centras praneša, kad jis buvo naudojamas tūkstančius metų kinų ir ajurvedos medicinoje kaip priešuždegiminis. Jis buvo vartojamas tokioms ligoms gydyti kaip osteoartritas ir uveitas, kuris yra akių uždegimas. UMMC taip pat teigia, kad ji vartojama skrandžio sutrikimams, vėžiui, aterosklerozei ir bakterinėms infekcijoms gydyti. Tai galima naudoti kaip maisto prieskonių arba skystų arba kapsulių papildų forma.

Feverfew, taip pat žinomas kaip Tanacetum parthenium arba bakalauro mygtukas, yra dar viena žolelė, kuri buvo naudojama tūkstančius metų. Iš Illinoiso medicinos centro universiteto pranešimo sakoma, kad feverfew sumažina patinimą ir uždegimą, užkertant kelią uždegiminių baltymų, kuriuos išskiria imuninė sistema, gamybai. Tai taip pat skausmo malšinimas, todėl jo veiksmai panašūs į aspiriną. Jei ketinate vartoti feverfew už uždegimą, tai rekomenduojama Memorial Sloan-Kettering Cancer Centre vartoti kaip kapsulę ar tabletę, nes žinoma, kad arbatos prisideda prie opos formavimo.

Feverfew