Ilgalaikis remicade šalutinis poveikis

Vėžys

Remicade (infliksimabas) yra injekuojamas TNF alfa inhibitorius, vartojamas tam tikrų autoimuninių ligų simptomų, įskaitant reumatoidinį artritą, Krono ligą, opinį kolitą, ankilozuojantį spondilitą, psoriazę ir psoriazinį artritą, simptomus. TNF alfa inhibitoriai veikia mažinant uždegimo signalo kaskadą, kuris sukelia daugelį autoimuninių ligų simptomų, tačiau jie neturi jokios įtakos pačiai ligai. Neseniai nustatytas reikšmingas ilgalaikis Remicade šalutinis poveikis, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, gerai žinoti apie šią riziką.

Vaistų indukuota vilkligė

Remicade jau seniai yra susijusi su padidėjusia vėžio susirgimų rizika suaugusių pacientų, sergančių lėtiniu obstrukcine plaučių liga ar psoriaze, riziką. 2009 m. Rugpjūčio mėn. FDA išleido naujus vaistų kompanijų ženklinimo reikalavimus, įspėjančius pacientus apie padidėjusį leukemijos ir limfomos dažnį vaikams ir jauniems suaugusiems, gydomiems Remicade. Nuo 1998 m. Iki 2008 m. Balandžio mėn. FDA nepageidaujamų reiškinių pranešimų sistema buvo pateikta apie 30 atvejų, apibūdinančių vėžio vystymąsi pacientams iki 18 metų, gydytų Remicade. Penkiasdešimt proc. Buvo Krono liga sergančių pacientų, kurie taip pat buvo gydomi Imuran (azatioprinu) arba purinetoliu (6-merkaptopurinu), limfomos, įskaitant retą agresyvią T-ląstelių limfomą iš kepenų ir blužnies.

Kepenų sužalojimas

Kai kuriems žmonėms ilgalaikis Remicade vartojimas buvo susijęs su vaistų sukeltos vilkligės vartojimu. 2009 m. Lapkritį paskelbtoje Mayo klinikų tyrimo ataskaitoje mokslininkai išdėstė savo klinikinę patirtį su 14 pacientų, kurie sukėlė šią komplikaciją po vidutinės gydymo trukmės 16,2 mėnesio. Dažniausiai pasireiškę simptomai buvo sąnarių skausmas, drugelio formos bėrimas per skruostus ir veidą, disko formos bėrimas kitur kūno vietoje, ekstremalios saulės jautrumas ir burnos opas. Visiems pacientams simptomai išsiskyrė per tris mėnesius nuo vaisto vartojimo nutraukimo. Apie 80 proc. Pacientų vėliau buvo perjungiami į kitą TNF alfa inhibitorių, be simptomų pasikartojimo.

Kraujo pakitimai

Kai kuriems Remicade pacientams pasireiškia kepenų pažeidimas. Pacientams, kurie taip pat vartoja kitus vaistus, ir pacientams, turintiems kitų kepenų ligų rizikos veiksnių, tokių kaip piktnaudžiavimas alkoholiu, hepatotoksinio poveikio rizika padidėja ilgiau. Kepenų pažeidimo požymiai yra gelta (akių ir odos pageltimas), tamsiai rudas šlapimas, dešiniojo pilvo skausmas, didelis nuovargis ir karščiavimas. Daugeliu atvejų, kepenų pažeidimas bus nustatomas atliekant įprastinius kraujo tyrimus prieš pradedant simptomus. 2008 m. Klinikinės gastroenterologijos žurnalo tyrime nustatyta, kad beveik 80 procentų pacientų, kurių laboratoriniai tyrimai parodė kepenų pažeidimą, sumažėjo Remicade dozė.

Labai retais atvejais Remicade gali sukelti kaulų čiulpų gamybos nutraukimą raudonųjų kraujo kūnelių, baltųjų ląstelių ar trombocitų. Kraujo ir trombocitų sutrikimų simptomai yra nuovargis, blyškumas, pailgėjęs kraujavimo laikas ir nenormalūs mėlynės. Neutopenija ar tam tikros rūšies baltųjų kraujo ląstelių stygius liudija nepasakoma karščiavimas ir kiti infekcijos simptomai. Daugeliu atvejų tokio pobūdžio reakcija įvyksta per kelis mėnesius nuo vaisto vartojimo pradžios, tačiau taip pat buvo aprašytos vėlavimo reakcijos. Jei pasireiškia šie simptomai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.