Ilgalaikis zolpidemo šalutinis poveikis

Veiksmingumo praradimas

Zolpidemas, prekinis ženklas Ambien, yra miego pagalba, kuri sulėtina centrinę nervų sistemą. Ji veikia kaip slopinanti priemonė, skirta padėti vartotojams greičiau ir patikimai užmigti. Ji taip pat prieinama ilgesnės trukmės leidimo formoje, kad vartotojai galėtų miegoti 8 valandas. Šalutinis poveikis gali atsirasti dėl per didelio dozės kiekio ir ilgesnio vartojimo.

Galvos svaigimas nutraukus gydymą

Zolpidemas paprastai nenustatytas ilgalaikiam vartojimui dėl to, kad vaisto veiksmingumas per tam tikrą laiką netenka. MayoClinic.com teigia, kad daugumai miego sutrikimų, įskaitant zolpidemą, dažniausiai trūksta veiksmingumo per ilgą laiką. Patartina, kad zolpidemą vartojate tik vieną ar dvi savaites, o tada palaukite tam tikrą laiką, kol vėl jį naudojate. Kiek laiko vaisto vartojimo laikas ir kokia dozė turi būti aptariami ir kruopščiai suplanuoti tarp vartotojo ir jos gydytojo.

Letargija ir narkomanija

Ilgalaikis zolpidemo vartojimas gali palikti vartotojui galvos svaigimą. “Drugs.com” teigia, kad apie 5 proc. Tų, kurie vartojo šį vaistą nuo 28 iki 35 naktų, pranešė, kad sustojo galva, kai jie nustojo naudotis miego pagalba. Tai pasireiškė, kai buvo vartojamos iki 10 mg dozės ir skiriasi nuo placebą vartojusių pacientų.

“Drugs.com” praneša, kad pacientai, vartoję zolpidemą 35 dienas iš eilės, skundėsi, kad jaučiasi mieguistumas ir narkomanija. Svetainėje cituojamas tyrimas, kurio metu 152 pacientai vartojo ne mažiau kaip 10 mg vaisto per 28-35 dienų laikotarpį, 11 pranešė apie mieguistumą ar mieguistumą ir 3 pranešė, kad vartojo narkotines medžiagas. Palyginimui, tik 5 iš 161 placebu vartojusių pacientų nurodė mieguistumą.