Ilgalaikius cpap mašinos naudojimo padarinius

Apžvalga

CPAP reiškia nuolatinį teigiamą kvėpavimo takų spaudimą. CPAP žmonės, sergantys obstrukciniu miego apnėjos sindromu (OSAS), vartoja naktį, kad jie galėtų atidaryti kvėpavimo takus. CPAP gali būti tiekiamas kaukiu arba nosies kanu. OSAS yra diagnozuotas miego tyrimais, kurie rodo, kad sergantieji nustoja kvėpuoti nemažai nakties, nors jie to nežinojo. Yra keletas šalutinių poveikių (kai kurie teigiami, kai kurie neigiami), susiję su ilgalaikiu CPAP vartojimu.

Teigiamas poveikis

Remiantis 2000 m. “Europos kvėpavimo leidinyje” paskelbtu straipsniu, vienerių metų trukmės tyrimai parodė ilgalaikius privalumus, kurie parodė, kad CPAP vartotojai per dieną sumažino mieguistumą, padidino reakcijos laiką, pagerino atmintį ir pagerino vairavimo galimybes per anksčiau CPAP bandymas.

Potencialus sveikatos gerinimas

2005 m. Žurnale “Chest” paskelbtas tyrimas parodė, kad ilgalaikis CPAP vartojimas sumažino mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų skaičių. Remiantis Miego sutrikimų klinikos direktoriaus M.D. T. Jiva teigimu, kitos ilgalaikės naudos sveikatai atveju yra sumažėjęs insultas, mažėja depresija ir nerimas. Taip pat buvo pranešta apie svorio kritimą ir hipertenziją kaip ilgalaikę CPAP naudą.

Kraujospūdžio gerinimas

2007 m. Spalio 9 d. “Krūtinėje” atliktas tyrimas parodė, kad CPAP vartojimas per ilgesnį laikotarpį sumažino kraujospūdį apskritai, tačiau žymiai padidino kraujospūdį žmonėms, pradėjusiems vartoti CPAP.

Neigiami efektai

Ilgalaikis CPAP naudojimas taip pat gali turėti neigiamų pasekmių. Pasak Dr. Jiva, kai kurie ilgalaikiai neigiami padariniai yra kruvinas nosis, sausa nosis, skrandžio skausmas iš oro, maisto aspiracija ir plaučių pažeidimas.