Infekcijos, atsiradusios dėl negydytų inkstų akmenų

Apžvalga

Inkstai atlieka svarbų vaidmenį išlaikant sveiką kūną, filtruojant atliekas ir reabsorbuojant pagrindines medžiagas, tokias kaip cukrus. Kai inkstai sukuria pakankamai didelius akmenis, kurie blokuoja inkstų dubens ir šlapimo kanalus, šlapimas užstringa ir kaupiasi atliekos. Toksinų ir šlapimo kaupimasis inkstuose sukelia šlapimo takų infekcijas, kurios pakenkia įprastoms inkstų funkcijoms ir gali net sukelti mirtį. Uretritas, cistitas ir pielonefritas yra sąlygos, kurioms reikia medicininės pagalbos.

Uretritas

Escherichia coli, taip pat žinomas kaip E. coli, yra bakterijos, kurios paprastai gyvena storosios žarnos. Kai šios bakterijos dauginasi šlaplėje, atsiranda infekcija, vadinama uretritu – šlaplės uždegimu. Pagal Nacionalinį inkstų ir urologinių ligų informacijos informacijos centro tyrimą šlapimo srautas paprastai padeda išplauti bakterijas per šlaplę. Kai dėl inkstų akmenų susidaro šlapimo takų blokada, bakterijos padaugės ir užsidegs šlaplė. MedlinePlus nurodo vyrų šlapimo pūslės ar spermos požymius ir simptomus, skausmingą šlapinimąsi, išsiskyrimą iš varpos, karščiavimą, dažną ar skubų šlapinimąsi, niežėjimą, švelnesnę ar patinę skausmą, skausmą lytinių santykių metu arba ejakuliaciją. Moterims požymiai ir simptomai yra pilvo skausmas, skausmingas šlapinimasis, karščiavimas ir šaltkrėtis, dažnas ar skubus šlapinimasis, dubens skausmas ir išsiskyrimas iš makšties.

Cistitas

Cistitas arba šlapimo pūslės uždegimas išsivysto, kai neužterštas uretritas. MedlinePlus teigimu, dažniau moterų cistitas vyrams dažniau nei vyrų dėl trumpesnio šlaplės, todėl trumpesnis atstumas, kurį bakterijos turi keliauti į šlapimo pūslę. Svarbūs perspėjamieji cistino simptomai yra drumstas šlapimas, kartu su stipriu kvapu, dažnas ar skubus šlapinimasis, skausmingas šlapinimasis, šlapinimasis naktį ir slėgis apatiniame dubens.

Pielonefritas

Kai inkstuose susidaro bakterijos, atsiranda pyelonefritas arba inkstų dubens ir inkstų medulių uždegimas. Inkstų infekcijos turėtojas turi nedelsdamas kreiptis į gydymą, nes, jei jis nebus gydomas, bakterijos gali sukelti nuolatinę žalą. Be to, toksinai ir bakterijos gali patekti į kraują ir sukelti infekcijas kitiems organams ir audiniams. Šios infekcijos gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų ar net mirtį. Merilendo universiteto medicinos centre išvardijami tokie poeljonfrito požymiai ir simptomai: nugaros skausmas, šaltkrėtis ir karščiavimas, stiprus pilvo skausmas, nuovargis, diskomfortas, sumišimas, vėmimas ir pykinimas, praplauti , Šilta ir drėgna oda, drumstas šlapimas kartu su stipriu kvapu, krauju šlapimas, dažnas ar skubus šlapinimasis, šlapinimasis naktį ir skausmingas šlapinimasis.

Apsvarstymai

James Buchanan Brady Urologijos institutas teigia, kad inkstų akmuo, kurio storis mažesnis nei 5 mm, o ne skausmas, gali būti paliktas neapdorotas. Nedidelis inkstų akmuo gali išsirikiuoti atskirai ir išsiplėsti šlapinimu. Vis dėlto pacientams vis dar svarbu, kad jų sveikatos būklę stebėtų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas.