Hiv diarėjos simptomai

Dažnas, laisvas kėdės

Žmogaus imunodeficito virusas – ŽIV – yra liga, sukelianti progresyvią imuninės sistemos skilimą. Dėl to ŽIV sergantiems pacientams kyla didelė rizika susirgti pasikartojančiomis infekcijomis, kurios gali apimti virškinimo trakto komplikacijas. Pasak sveikatos specialistų, “Well Project”, ne pelno organizacijos, kurią įsteigė moterys, sergančios ŽIV, viduriavimas yra viena iš labiausiai paplitusių virškinimo trakto komplikacijų ir veikia iki 80 proc. ŽIV sergančių pacientų. Žmonėms su ŽIV, kuriems pasireiškia viduriavimo simptomai, turėtumėte pasikalbėti su gydytoju, kaip valdyti šį šalutinį poveikį infekcijai.

Pilvo krampa arba pilvo pūtimas

Pirminis viduriavimas, susijęs su viduriavimu, yra dažnas žarnos judėjimas, skatina išgerti drėgną, laisvą ar išmatų išmatą. Vidurio uždegimo simptomai gali atsirasti atsitiktinai ankstyvoje arba ūmioje ŽIV infekcijos fazėje. ŽIV sergantiems pacientams gali pasireikšti staigus kraujagyslių judėjimas, kuris kelis kartus visą dieną primena, kas gali būti sutrikusi ar varginanti. Kai kurie pacientai taip pat gali išsivystyti kraujyje išmatose. ŽIV sergantiems pacientams, kuriems pasireiškia kruvinas, silpnas išmatos, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Karščiavimas

Virškinamojo trakto uždegimas dėl patogenų buvimo gali sukelti pilvo sutrikusius arba pilvo pūlinimo simptomus kartu su dažnais žarnyno judesiais, aiškina Nacionalinė virškinamojo trakto ligų informacijos centras. Pilvo pilnatvė ir mėšlungis gali būti skausmingas arba nepatogus ŽIV sergantiems pacientams. Kai kuriems pacientams dėl šių viduriavimo simptomų gali atsirasti pykinimas ar virškinimas.

Svorio kritimas, dehidracija ar nepakankama mityba

ŽIV užsikrėtusiems pacientams gali kilti viduriavimo simptomų dėl virusinės ar bakterinės infekcijos, kurių imuninė sistema negali kovoti. Kai patogenai patenka į kūną, imuninė sistema kelia kūno temperatūrą, kad būtų išvengta infekcijos plitimo. Kaip rezultatas, ŽIV sergantiems pacientams gali pasireikšti karščiavimas kartu su dažnais žarnyno judesiais, aiškina MayoClinic.com. Šie ŽIV sergantiems pacientams, sergantiems karščiavimu, taip pat gali išsivystyti drebulys, galvos skausmas ar kūno skausmas

ŽIV sergantiems pacientams paprastai pasireiškia lėtiniai arba ilgalaikiai viduriavimo simptomai. Jei taip atsitiks, pacientai gali išsivystyti neįprastai dideliu skysčių kiekiu, dėl kurio gali padidėti jų dehidratacijos simptomų, tokių kaip silpnumas, galvos svaigimas ar padidėjęs troškulys dėl viduriavimo, rizika, – sako “Kūnas”, išsamus ŽIV / AIDS internetinis šaltinis. Lėtinis virškinimo trakto uždegimas taip pat gali trukdyti maiste ar vitaminams absorbuoti iš nurijus maisto. Dėl to ŽIV sergantiems pacientams gali pasireikšti nepakankama mityba ar svorio kritimas.