Kaip cheerios mažina cholesterolio kiekį?

Atskleisti nauji moksliniai tyrimai

2009 m. Balandžio 20 d. Naujojoje Orleane, Luizianoje, eksperimentinės biologijos susitikime atliktame tyrime “Provident Clinical Research” dr. Kevinas C. Makis teigė, kad populiarus grūdų “Cheerios” valgymas gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje iki 10 proc. Viename Mėnuo. Tyrimo pradžioje buvo ištirtas kiekvieno dalyvio cholesterolio kiekis kraujyje, po tyrimo atliktas pakartotinis lipidų tyrimas. “Mes stebėjome 12 savaičių trukmės tyrimo dalyvių mitybą, o cholesterolio kiekio klinikinis vertinimas parodė, kad” Cheerios “su mažesniu kaloringumu maitina dieta padeda sumažinti mažesnį MTL cholesterolio kiekį”, – sakė “Maki”. “Mums buvo įspūdį, kaip efektyviai valgydamas” Cheerios “kasdien, kaip dalį sumažintos kalorijų dietos, sumažėjo blogas cholesterolis. Tai paprasti pakeitimai, kuriuos daugumai žmonių lengva padaryti.

12 savaičių studija

Tyrimo metu 12 savaičių trukmės tyrime dalyviai buvo šeriami du 1 1/2 puodelio “Cheerios” porcijomis. “Cheerios” yra pagamintas iš 100 proc. Natūralių grietinės avižų, kuriame yra tirpių skaidulų ir 1 g cukraus porcijoje. Cholesterolis dalyvauja tulžies gamyboje, fermento, kuris padeda mūsų organizmams virškinti riebalus, emulsuodami jį į mažesnius riebalų sluoksnius. Žolelės, kurios nėra reikalingos virškinimui, vėl patenka į kraują, o likusi dalis prarandama per reguliarius žarnos judesius. Avižos yra nesudeginama tirpaus pluošto forma, kuri, suskaidžius, ištraukia cholesterolio iš žarnyno sienelių Trakto, kartu su tulžies rūgštimis. Vietoj to, kad cholesterolis patenka į arterijų sieneles, jis išsiskiria iš organizmo per reguliarius žarnos judesius.

Daugiau nei avižiniai dribsniai

Valgydami bet kokius avižinių dribsnių (arba “Cheerios”) patiekalus tikrai naudinga mažinti cholesterolio kiekį, pagrindinis dalykas yra ne tik valgymas iš dienosčių avižinių dribsnių, bet ir maisto produktų, kurių sudėtyje yra netirpių skaidulų, pavyzdžiui, ankštinių daržovių, pupelių, lęšių, riešutų, vaisių ir daržovių. Išplaukite cholesterolio iš jūsų sistemos. Bendras tirpių ir netirpių skaidulų poveikis veiksmingai sumažina jūsų širdies ligų ir kai kurių gaubtinės žarnos vėžio formų riziką.