Kūdikių skrandžio skausmas gynimo priemonės

Touch Therapy

Kadangi kūdikis negali tiesiog pasakyti, gali būti sunku išsiaiškinti, ar kūdikiui būdingas skrandžio skausmas. Tačiau dažni simptomai yra trapumas, dujos, vėmimas ir viduriavimas. Nesvarbu, ar sukeliama virškinimo sutrikimų, dujų, kolikų ar alergijos, sutrikęs vaikas gali sutrikdyti visą šeimą. Kol kūdikio simptomai nėra sunkūs, yra keli gydymo būdai, kuriuos galima naudoti namuose.

Arbata

“La Leche International International” teigimu, kūdikio skrandžio skausmas gali būti masažuojamas. Tai ypač aktualu, jei skrandžio skausmą sukelia dujos, kolika ar užkietėjimas. Norėdami masažuoti pilvą, švelniai perkelkite pirštus ir delnus pagal laikrodžio rodyklę, sukamaisiais judesiais, sukdami pilvo mygtuką. Kitas metodas, vadinamas “vairo rato”, prasideda nuo jūsų delno kūdikio smakro. Nukreipkite pirštus link pečių ir tada lėtai perkelkite savo ranką žemyn iki jo krūtinės, iki pat nėrimo srities. Kai jūsų ranka pasiekia pilvo mygtuką, padėkite priešingą ranką po jo smakru ir judėkite žemyn. Pasukite rankas, įsitikindami, kad viena ranka visada masina.

Šiltas suspausti

Dr Spock tinklalapyje paaiškinama, kad žolelių arbata gali ištaisyti kūdikio pilvo skausmą. Mėtų ir ramunėlių laikoma saugi ir gali būti paruošta šiltoje arbatoje. Tačiau arbata neturi kalorijų, todėl įsitikinkite, kad ji nenaudojama kaip motinos pieno ar formulės pakaitalas. Be to, nepridėkite medaus kūdikio arbata. Medus padidina kūdikių botulizmo riziką.

Vaistinė be recepto

Daugelis kūdikių mano, kad šiluma gali padėti nuraminti skrandį. Užpildykite vandens butelį šiltu vandeniu ir apvyniokite jį rankšluosčiu ar vystyklu. Dr Spock tinklalapyje siūloma pakelti vandens buteliuką ant kelio ir dėti kūdikio pilvą ant butelio. Patikrinkite, ar vanduo nėra per karstas. Jei jausis šilta, tai gali būti per karšta kūdikio jautriai odai.

Kai kurie be recepto vaistiniai preparatai gali padėti gydyti kūdikio pilvo skausmą. “Babycenter” interneto svetainė sako, kad daugelis tėvų mano, kad naudingas vanduo yra geras. Šis vaistas yra žolių ir natrio bikarbonato derinys. Gali būti, kad dujos yra įtariama kūdikio skrandžio sutrikimo priežastis. Visuomet pasikonsultuokite su pediatru prieš naudodami nereceptinius vaistus.