Psichosocialinio streso priežasčių sąrašas

Ūminiai esami stresoriai

Biologai stresą paaiškina kaip neigiamą jausmą, kurį patiria kūnas, kai jo kūnas tinkamai neatspindi grėsmės. Psichosocialinis stresas nurodo konkretų tipą, kurį galite patirti, kilusį iš bet kokio bendravimo su žmonėmis tipo. Stresas gali pasireikšti įvairiais būdais, tokiais kaip aukštas kraujospūdis, prakaitavimas, greitas širdies plakimas, galvos svaigimas ir jaudulys ar dirglumas. Psichologinio streso priežastys, vadinamos psichologiniais stresoriais, gali būti klasifikuojamos kaip lėtinės arba ūminės.

Ūminiai praeities stresoriai

Psichosocialinį stresą gali sukelti neseniai įvykusių įvykių sutrikdymas. Šių esamų stresinių atvejų pavyzdžiai yra neseniai įvykusios stichinės nelaimės, pvz., Jūsų teritorijoje įvykęs žemės drebėjimas ar uraganas, arba staiga sveikatos problema jums ar jūsų mylimam žmogui. Nacionaliniai sveikatos instituto teiginiai, kad, jei atsidursi baisiomis ligomis arba mirus nelaimingo atsitikimo metu artimuosius, gali pasireikšti psichosocialinis stresas. Monumentalūs įvykiai, tokie kaip nėštumas, sunaikinimas ar santuokos nutraukimas, taip pat gali sukelti rimtą psichosocialinį stresą.

Lėtiniai stresoriai

Nors dabartiniai sutrikdantys įvykiai tikrai pabrėžia jus, jūsų praeities įvykiai taip pat gali paveikti jus visą savo gyvenimą. “Iniciatyvos poveikio biologijos programa” 2006 m. Paskelbė straipsnį “Lauko dislokuojamieji psichosocialinio streso ekspozicijos kiekio nustatymo įrankiai”, kuris parodo, kaip svarbu tikrinti žmones apie įvykius jų gyvenime, kurie galėjo turėti jiems stresą, pavyzdžiui, vaikų prievartą, Patyčios, smurto ar traumos, pavyzdžiui, karo ar žemės drebėjimo.

Dažnai psichosocialinį stresą sukelia ne vien tik įvykiai, bet ir nuolatinės problemos. Psichiatrinės epidemiologijos tyrimo interviu Modifikuotų gyvenimo įvykių sekcija, kurią gydytojai naudoja nuo 1977 m., Yra keletas klausimų, skirtų įvertinti žmonių patirtį ir jausmus. Jis prašo aplinkybių, kurios gali sukelti nuolatinį stresą, pavyzdžiui, karą, diskriminaciją, smurtą, ligą ar skurdą. Tai taip pat apima šeimos problemas, pvz., Rūpinimąsi sunkiu tėvu ar neįgaliu vaiku, kaip lėtinius psichosocialinius stresorius.