Raštingumo įgūdžiai 3 metų amžiaus

Apžvalga

Ankstyvieji raštingumo įgūdžiai vyksta ne tik tada, kai vaikas įstojo į mokyklą ir mokosi. Jie pirmą kartą mokosi namuose, jaunesni kaip 3 metai. Tuo 3 m. Tavo vaikas turėjo įgyti pagrindinių įgūdžių, kurie vieną dieną leistų jai įgyti kalbos ir skaitymo įgūdžių. “San Francisko valstybinio universiteto kalbos ir socialinės sąveikos specialisto Carolyn Chaney” tyrimas, paskelbtas “Taikomosios psicholingvistikos žurnale”, patvirtino, kad ankstyvieji kalbos įgūdžiai yra geriausias vaiko sėkmės raštingumo ir kalbos mokėjimo ateityje prognozė .

Atpažinti laiškus

3 metų amžiaus jūsų vaikas sugeba atpažinti raides. Pasak Nacionalinio švietimo statistikos centro, iki 4 metų amžiaus 43 procentai vaikų moka atpažinti raidę pagal jų formą. Padėti vaikui dainuoti abėcėlės dainą, rašyti abėcėlės raides ir kalbėti apie kiekvieną, turėtų padėti savo 3 metų amžiaus susipažinti su abėcėle.

Laiško garsai

Padėkite trejus metus pripažinti raides ir suvokti, kokį garsą kiekvienas gali padaryti, kad jūsų vaikas galėtų skaityti. Suteikite jam žaidimų, kad sužinotumėte apie abėcėlėje esančius garsus, pvz., Sakydami žodį ir leidžiant jam atspėti, nuo kurio raidės jis prasideda, ar rasti objektus aplink miestą, prasidedančius tam tikra raide. Vieną dieną šie įgūdžiai padės jam perskaityti savo pirmąją knygą.

Vardas pripažinimas

Po 3 metų jūsų vaikas turėtų lengvai susipažinti su savo vardu. Nors tai gali reikšti, kad raidžių užrašai bus užrašyti daugiau nei skaitymo arba rašybos, padėti savo vaikui atpažinti išvardytą vardą, suteikia jai pradinių žinių apie tam tikras raides ir jų garsus. Parašykite jos vardą ant popieriaus lapo arba išklijuokite ją ant dugno, kad ji susidomėtų individualiu jos vardo naudojimu.

Raidės formavimas

Lengvai atkreipkite raidžių kontūrus, kad jūsų vaikas būtų peržiūrėtas, arba padėkite jam rašyti savo vardą. Jūsų 3 metų vyras greičiausiai negalės parašyti daug daugiau nei jo vardas, tačiau tai yra geras pradžios būsimiems rašymo įgūdžiams. Mokydamas tinkamai laikyti pieštuką ir formuoti raides į žodį, net jei jis nėra prasmės, vaikas nustato tinkamą raštingumo kelią.

3 metų vyras mano, kad ji skaito, kai ji prisimena žodžius ir tai, kaip jie žiūri į pažįstamą knygą, ir gali juos išmėginti iš atminties. Galite atmesti tai kaip atmintį, bet jūsų vaikas iš tikrųjų demonstruoja žodį. Knygų, pažįstamų knygų skaitymas, gali išmokyti savo regėjimo žodžius ir modelius, kurie dažnai eina kartu. Raštingumo turtinga aplinka skaityti knygas, sakyti žodžius ir identifikuoti raidės gali padėti jai vieną dieną paversti savo žodžio pripažinimą į faktinį skaitymą, nes ji patenkins žodiniais rašmenimis ir atskirtais rašmenų garsais, pažymi Amerikos kalbos ir kalbos asociacija.

Žvilgsnio žodžiai