Home remedies siekiant išvengti herpes protrūkių

Apžvalga

Herpes simplex virusas, kuris sukėlė pirmąjį herpeso protrūkį, išlieka jūsų kūne amžinai, dažnai atskiriamas įvairiomis priemonėmis. Pasak Ligų kontrolės centro, HSV (1 ir 2 tipai), dėl kurių genitalijų herpeso protrūkiai atsiranda rečiau po pirmųjų gydymo metų, o simptominės recidyvų trukmė ir sunkumas mažėja. Tradiciniai vaistai, vartojami herpeso protrūkiui gydyti ir gydyti, yra receptiniai vaistiniai preparatai, vadinami antivirusiniais vaistais. Nors šie vaistai gali užkirsti kelią herpeso protrūkių dažniui iki 70-80 proc., Amerikos socialinės sveikatos asociacija pažymi, kad šis gydymas nėra reikalavimas bet kuriam pacientui. Kai kurie namų gynimo būdai gali padėti išvengti herpeso protrūkių.

Fiziniai trigeriai

Medicinos ekspertai vis dar nežino, kas sukelia HSV pakartotinai aktyvuoti, sako Nacionalinis moterų sveikatos informacijos centras, nors kai kurie herpeso sutrikimai galų gale išmokti nustatyti ir išvengti fizinių veiksnių. Tarptautinis herpeso valdymo forumas nurodo, kad jie skiriasi nuo vieno asmens iki kito, tačiau kai kurie įprasti fiziniai veiksniai yra alkoholio vartojimas, ilgalaikis nuovargis, saulės spinduliavimas, odos sužalojimas, kitos lyties organų infekcijos ar kitos būklės, kuriomis imuninė sistema Sistema silpnėja. Net lytinės lytėjimo sukelta trintis gali sukelti dar vieną herpeso epizodą.

Psichologiniai veiksniai

IHMF pažymi, kad tyrimai rodo, kad ilgesnis streso laikotarpis yra susijęs su dažniais herpeso protrūkiais, taip pat su pačių protrūkių sukeltu stresu. Integruojantis gydytojas dr Andrew Weil akcentuoja “proto ir kūno jungties” pripažinimą ir siūlo pasikonsultuoti su klininės hipnozės ar interaktyvių vadovaujamų vaizdų praktikuojančiu asmeniu, kad išmoktų savireguotų metodų.

Papildai

“Mayo Clinic” ekspertai teigia, kad papildomas L-lizinas, kaip pranešama, yra veiksmingas užkirsti kelią herpeso protrūkiams kai kuriems žmonėms, nors, skirtingai nuo receptinių antivirusinių vaistų, nebuvo įrodyta, kad jis apsaugo lytinius partnerius nuo HSV perdavimo. Jei nuspręsite naudoti L-liziną, Weil siūlo kasdien vartoti nuo 500 iki 1000 mg. Weil nurodo, kad L-lizinas ne visada yra sėkmingas lytinių organų pūslelinės gynimo būdas. Monolaurinas, kuris parduodamas su pavadinimu “Lauricidinas”, yra dar vienas antivirusinis priedas, kuris gali būti naudingas, tačiau “Weil” pabrėžia, kad tai turėtų būti daroma tik gydytojo rekomenduojama ir paskirta.

Dieta

Weil rekomenduoja didinti L-lizino kiekį, kurį gausite per dieną. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra L-lizino, yra žuvys, bulvės, jogurtas ir alaus mielės. Weil taip pat pataria sumažinti maisto produktų, kurių sudėtyje yra L-arginino, aminorūgšties, kuri buvo susijusi su herpeso protrūkiais. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra L-arginino, yra riešutai, sėkla, šokoladas ir žirniai.