Kelio priešoperacinės pratybos

Apžvalga

Pacientai, kurie iki operacijos didina kojos jėgą, padidina greitį, per kurį jie atsinaujina po operacijos. Priešoperaciniu laikotarpiu praleistą valandų skaičių galima sumažinti, atsižvelgiant į laiką, kurį reikia atlikti prieš operaciją. Fizinė pasirengimas taip pat turi teigiamą poveikį psichiniam gydymui po procedūros. Vykdyti pratimus 2-3 kartus per dieną ir sustiprinti abi kojas. Venkite judesių, dėl kurių atsiranda staigus skausmas. Išlaikyti kvėpavimą nuosekliai.

Kojinių siurbliai

Patogioje padėtyje sulenkite kulkšnis taip, kad jūsų pirštai pakaitomis nukreiptų link jūsų kūno ir žemyn nuo jūsų kūno. Kartokite judesį 10 kartų. Tai yra naudinga sukurti įprotį atlikti šį judėjimą kelis kartus per dieną. Tai ne tik padeda sustiprinti apatines kojas, bet ir padidina apytaką, kad sumažėtų patinimas ir kraujo krešulių rizika po operacijos.

Keturgalviai rinkiniai

Gulėdamas ant nugaros ar atsistojus kojos link, priveržkite šlaunies raumenis. Gali būti naudinga uždėti valcavimo rankinę ranką už savo kelio ir sutelkti ją į paplatinimą. Paspauskite kelio nugarą žemyn ir laikykite 5 sekundes. Pakartokite 10 kartų.

Tiesi kojų pakyla

Gulėdamas ant nugaros, sulenkite vieną kelį ir padėkite koją ant pagrindo. Tai stabilizuoja kūną ir sumažina jūsų nugarą, kol jūs naudojate priešingą koją. Ištieskite kelio, kurį naudojatės. Laikydami koją tiesiai su kelio kampu ir dideliu pirštu, nukreiptu į lubas, lėtai pakelkite koją, kol kulnas yra apie 12 colių virš palaikomojo paviršiaus. Lėtai nuleiskite koją žemyn iki palaikomojo paviršiaus. Pakartokite 10 kartų.

Hip Abduction

Lieu tavo pusėje. Sulenkite apatinę koją savo patogumui ir padėkite išlaikyti pusiausvyrą. Laikydami viršutinę koją tiesiai, pakelkite ją iki lubų apie 12 colių ir žemyn ją valdykite, kaip žirklė lėtai atidarykite ir uždarykite. Pakartokite 10 kartų.

Sėdėti vertikaliai, abiem kojomis ant grindų. Panašiai kaip ir spardymas, lėtai ištieskite kelius kiek įmanoma, tada lėtai nuleiskite koją iki grindų. Pakartokite 10 kartų.

Sėdėti rankomis, palaikoma ant stalo ar kėdės nugaros. Pakelkite koją nuo grindų, lenkdami kelio ir kiek įmanoma pakeldami koją aukštyn link savo sėdmenų. Lėtai nuleiskite koją žemyn iki grindų. Pakartokite 10 kartų.

Dalyvaukite mažo poveikio aerobinio ir stiprinimo veikla, pavyzdžiui, vaikščiojimas, važiavimas dviračiu ir plaukimas kaip toleruojamas ir kaip remia jūsų gydytojas. Tai maksimaliai padidina jūsų bendrą fitneso lygį ir padeda išlaikyti kelio sąnario judesį.

Kelio pratęsimas

Kelio Flexion

Nesustok