Kava kava rizikuoja

Apžvalga

Kava yra pasėlis, kilęs iš Pietų Ramiojo vandenyno salų, įskaitant Samoa, Fidžis, Havajus ir Polineziją, kur dažniausiai naudojama arbatai ir kavai gaminti. Jis taip pat naudojamas ceremonijose. “Kava” yra naudojama kaip holistinių vaistų, skirtų nerimo sutrikimams šalinti, pagalbą nemiga, skausmo mažinimo ir raumenų atpalaidavimo, sudedamoji dalis. Kai kurie neigiami padariniai atsiranda dėl didelio kava kiekio vartojimo.

Poveikis kepenyse

Kava, įskaitant kavos kavą, buvo suvartota kaip vaistų nuo daugybės negalavimų šaltinis, tačiau kai daugeliui medžiagų, kurios suvartojo medžiagą, pasirodė kepenų sutrikimai, buvo pradėti tyrimai dėl galimų neigiamų padarinių. 2006 m. Sidnėjaus universiteto dr. Shang Fu nustatė, kad specifinis kavos, kavaino ingredientas sukėlė struktūrinius pokyčius visoje kepenyse, susiaurindamas kraujagysles ir sugerdamas ląsteles. Pagal Medline Plus, kava buvo siejama su hepatitu, ciroze ir kepenų nepakankamumu. JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) įspėjo gydytojus ir vartotojus apie galimą kepenų funkciją ir pasiūlė riboti ekstremalias dozes. Neigiami rezultatai gali būti susieti tik su tais asmenimis, kurie anksčiau sirgo kepenų ligomis.

Hipertenzija

Pasak Jungtinių Amerikos Valstijų medicinos bibliotekos “MedlinePlus”, hipertenzija yra galimas šalutinis poveikis ilgai vartojamai kavai. Kadangi kava sukelia kraujagysles susitraukti, padidėja kraujospūdis kraujagyslėse. Asmenys, kurie jau serga hipertenzija dėl išorinių veiksnių, neturėtų gerti kavos kavos. Kita vertus, MedlinePlus taip pat teigia, kad “kava” kai kuriems žmonėms sumažina kraujospūdį iki pavojingo lygio ir taip pat gali neigiamai paveikti kraujo krešėjimo gebėjimus.

Padidėjęs toksiškumas alkoholiui

Alkoholio niekada negalima suvartoti su kava, nes šių dviejų derinys žymiai padidina toksiškumo lygį kepenyse. Dėl alkoholio virškinimo jau reikia intensyvaus skilimo kepenyse, tačiau kai kepenys yra priverstos tvarkyti abi medžiagas, toksiškumo potencialas žymiai padidėja. Šis poveikis buvo palygintas su alkoholio vartojimu su farmaciniais vaistais, tokiais kaip acetaminofenas. Kava kava taip pat gali padidinti fizinį alkoholio poveikį ir gali sukelti labai mieguistumą. Panašus susirūpinimas turėtų būti skiriamas kava vartojimui vartojant receptinius vaistus, tokius kaip Valium, Prozac ir Paxil, nes vaistiniai preparatai taip pat gali padidinti toksiškumo lygį kartu su kava.

Kiti šalutiniai poveikiai

MedlinePlus praneša, kad papildomas šalutinis poveikis, susijęs su kava vartojimu, yra odos sutrikimai, traukuliai, pykinimas, galvos skausmai ir kraujo pakitimai. Papildomas nepilnametis, laikinas kavos kavos poveikis yra akių dirginimas, dusulys ir širdies susitraukimų dažnis. Pastebėta keletas smulkių triukšmo. Pasak MedlinePlus, rimtesnis simptomų pablogėjimas yra žmonėms, sergantiems Parkinsono liga, įskaitant kai kuriais atvejais viso kūno traukulius po didelės kavos dozių vartojimo.