L-taurino nauda ir šalutiniai reiškiniai

Širdies funkcija

L-taurinas, taip pat vadinamas paprasčiausiai taurinu, yra nepakeičiama aminorūgštis. Manoma, kad tai nėra būtina, nes suaugę žmonės gali gaminti tauriną, o tai randama mėsoje, žuvyje ir pieno produktuose. Pasak dr. Elsono M. Haaso savo 1992 m. Knygoje “Sveikai su mityba”, jei jūsų kūne gaminamas nepakankamas taurinas arba suvartojama jūsų mityba, gali tekti papildyti. Taurinas vaidina daugybę jūsų kūno funkcijų ir yra naudingas tiek sveikose, tiek ligoniams.

Epilepsinis gydymas

Taurinas vaidina svarbų vaidmenį daugelyje jūsų širdies ir kraujagyslių sistemos aspektų. Ši amino rūgštis padeda perkelti pagrindines maistines medžiagas, tokias kaip kalis, magnis ir kalcis, į savo širdies ląsteles ir iš jos, kad pagerėtų jo veikimas. Pacientams, sergantiems širdies priepuoliu, nustatytas mažas taurino kiekis. Haasas aptaria taurino naudojimą Japonijoje sergantiems išeminės širdies ligomis. Keletą paros dozių taurinas pagerina širdies funkciją pacientams, sergantiems įvairiais lėtinėmis širdies ligomis, tokiomis kaip aritmija, stazinis širdies nepakankamumas ir širdies priepuoliai.

Vazodilacija

Pasak Haaso, taurinas yra slopinamojo neurotransmiterio, kuris gali veikti kaip raminanti smegenų būklė. Pasak Haaso, raminamasis poveikis gali būti naudingas, siekiant užkirsti kelią epilepsijos priepuoliui ir sumažinti manijos būsenas, jei kenčia nuo bipolinio sutrikimo.

Mažesnis cholesterolis

Tokijo gimnazijos universiteto medicinos universiteto Yutaka Nakaya tyrimo rezultatai ir Japonijos mokslininkų grupė, paskelbti 2000 m. “Amerikos žurnale klinikinės mitybos”, parodė taurino vaidmenį plaučių kraujagyslių sistemoje. Taurino papildai gali padidinti azoto oksido sekreciją, kuri praplečia kraujagysles ir pagerina kraujotaką ir deguonies tiekimą raumenims.

Antioksidantas

Taurinas gali sumažinti cholesterolio kiekį, pagerindamas tulžies pūslės funkciją, kuri vėliau gali pašalinti cholesterolio kiekį per tulžį, teigia Haasas. “Nakaya” ir jo komandos tyrimo rezultatai patvirtina šį vaidmenį – taurino papildai sumažino kepenų ir cholesterolio kiekį kraujyje gydomoje grupėje.

Pagal Nakaya tyrimą, taurinas veikia kaip “stiprus” antioksidantas. Laisvieji radikalai atakuoja jūsų kūno ląsteles ir gali sukelti lėtines ligas, tokias kaip vėžys, akių liga ir galbūt diabetas. Kaip pabrėžė Nakaya ir Haas, taurinas gali padėti apsaugoti jūsų kūną nuo radikalios žalos.

Haas minima, kad kitos taurino naudos apima vyrų nevaisingumo, cirozės ir depresijos gydymą. Be to, “Nakaya” komandos tyrimo rezultatai rodo, kad taurino papildai gali būti naudingi, jei sergate 2 tipo cukriniu diabetu.

Pasak “American Journal of Clinical Nutrition” paskelbto tyrimo rezultatų, “taurino papildai nesukelia rimto šalutinio poveikio, kuris patvirtina panašių tyrimų rezultatus, kuriuos patikrino Nakaya ir japonų komanda. Be to, Europos maisto saugos tarnybos 2009 m. Pranešimas spaudai patvirtina, kad taurino kiekis yra didesnis nei 1000 mg kilogramui kūno svorio per dieną, nesukels jums žalos. Šis pranešimas spaudai buvo pateiktas po to, kai EFSA ekspertų grupė apžvelgė energetikos gėrimuose esančius taurino kiekius ir pranešė, kad jie neturi žalingo poveikio. Tačiau Haas sako, kad tourino toksiškumas gali sukelti viduriavimą ar kepenų opą, bet tai, kas yra toksinis, nėra nagrinėjamas.

Additonal privalumai

Šalutiniai poveikiai