Suaugusiųjų traukulių priežastys

Apžvalga

Traukuliai yra dramatiški mankštos požymiai dėl rimtų smegenų veiklos sutrikimų. Įvairios sąlygos ir sutrikimai gali sukelti suaugusiųjų traukulių veiklą. Smegenų sužalojimas, smegenų patinimas ir padidėjęs smegenų spaudimas, taip pat cheminis disbalansas yra dažnos priepuolių veiklos priežastys. Teisinga pagrindinės priežasties diagnozė lemia tinkamą medicininę intervenciją, siekiant sušvelninti arba kontroliuoti ateityje esančių priepuolių atvejus.

Epilepsija

Epilepsija yra smegenų sutrikimas, kurio metu nervų ląstelės smegenyse periodiškai eksponuoja neįprastai padidėjusį elektrinį aktyvumą, kuris sukelia traukulius. Žmonėms diagnozuojama epilepsija, kai nė viena kita sąlyga neleidžia paaiškinti dviejų ar daugiau priepuolių atvejų. Epilepsijos fondas apskaičiavo, kad apytikriai 3 milijonai amerikiečių serga epilepsija. Pasak Nacionalinio neurologinių sutrikimų instituto ir insulto, maždaug 25-30 procentų epilepsijos sergančių žmonių, nepaisant optimalaus gydymo, vis dar turi periodinių priepuolių.

Insultas

Insultas yra smegenų sužalojimas dėl nepakankamo kraujo tėkmės ir deguonies tiekimo į smegenų dalį. Kraujo krešėjimą blokuojantis krešulys sukelia išeminį insultą. Kraujavimas iš kraujagyslės sukelia hemoraginį insultą. Straipsnyje, pavadintame “Insultas ir traukuliai”, kuris elektroniniu būdu publikuojamas “Inkstų sąmoningumo visiems”, neurologas dr. Maynard Pathak paaiškina, kad traukuliai gali atsirasti netrukus ar po insulto atsiradimo. Smegenų patinimas ir deguonies trūkumas yra pagrindiniai veiksniai, dėl kurių atsiranda su insultu susijusių priepuolių. Pažymėtina, kad žmonės gali išsivystyti nuo epilepsijos praėjus mėnesiui nuo insulto dėl smegenų traumos.

Smegenų auglys

Suaugusiesiems gali pasireikšti naujos priepuolio priepuolis, tai gali būti smegenų auglio simptomas. Amerikos smegenų auglio asociacija nurodo, kad maždaug trečdalis žmonių, sergančių smegenų augliais, diagnozuojami po traukulių. “Epilepsijos terapijos” projekte teigiama, kad smegenų navikai, kurie dažnai būna su naujais priepuoliais, apima glioblastomą, astrocitomas, meningiogę, oligodendrogliomą, gangliogliomą ir metastazinius navikus, kuriuos sukelia vėžys kitur.

Trauminis smegenų sužalojimas

Trauminiai smegenų sužalojimai dėl kritimo, motorinių avarijų ir smūgių į galvos gali sukelti patinimą, kraujavimą ar tiesioginę fizinę traumą smegenims. Bet kuris iš šių smegenų įpročių gali sukelti traukulius. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai įspėja, kad traumos atsiradimas po galvos traumos yra pavojaus ženklas sunkiam smegenų sužalojimui.

Metaboliniai sutrikimai, dėl kurių organizmas sukelia cheminį disbalansą, gali sukelti suaugusius traukulius. Kaip pastebėjo Mayo klinika, mažas cukraus kiekis kraujyje ar hipoglikemija yra puikus pavyzdys. Kiti gerai žinomi metabolizmo sutrikimai, susiję su priepuoliais, yra mažas natrio kiekis kraujyje, padidėjęs amoniako kiekis kraujyje, susijęs su sunkia kepenų liga, ir elektrolitų disbalansas, susijęs su inkstų nepakankamumu. Pagrindinio metabolinio sutrikimo korekcija pašalina traukulių aktyvumą.

Metabolizmo sutrikimai