Ilgalaikis šalutinis poveikis lipitor

Lipitor yra didžiausią parduodamą vaistą klasėje, vadinamoje statinais, ir ją milijonai pacientų naudojasi visame pasaulyje, kad sumažintų jų MTL cholesterolio kiekį. Lipitor veikia, slopindamas pagrindinį fermentą HMG-CoA reduktazę, kuris reikalingas cholesterolio gamybai kepenyse. Daugybė klinikinių tyrimų parodė, kad Lipitor nauda mažina širdies ir kraujagyslių ligų sergančių pacientų širdies priepuolio ir insulto riziką. Nors Lipitor sukauptas saugumas yra puikus, kaip ir vartojant kitus vaistus, šalutiniai poveikiai atsiranda jautriems pacientams, kurie gali pasireikšti tik po ilgalaikio vartojimo.

Lipitor padidina kepenų fermentus nedidele procentine dalimi pacientų, paprastai per pirmuosius keletą gydymo mėnesių. Dėl šios priežasties daugumai pacientų, vartojančių Lipitor, turėtų pradėti mažesnė dozė, kaip rekomendavo gydytojas. Padidėjęs kepenų fermentų kiekis paprastai nėra susijęs su jokiais simptomais ir yra grįžtamas nutraukus vaisto vartojimą. Tačiau šis šalutinis poveikis kelia susirūpinimą dėl galimo ilgalaikio Lipitor poveikio kepenims, nes atsitiktiniai, bet retai atsiranda kepenų nepakankamumo atvejų. Nors tarp Lipitor vartojimo ir kepenų nepakankamumo nėra nustatytos jokios aiškios sąsajos, Lipitor negalima vartoti pacientams, sergantiems aktyvia ar lėta kepenų liga.

Lengvas raumenų skausmas ar miopatija yra dažnas daugelio statinų vaistų, įskaitant Lipitor, šalutinis poveikis. Ši problema yra dažniau pasireiškusi Lipitor pacientams, vartojantiems tam tikrų kitų vaistų, pvz., Ciklosporino arba fibrozės darinių. Nuolatiniai ir sunkūs raumenų skausmai, kurie ilgainiui atsiranda pacientams, sergantiems Lipitor, gali būti ligos, vadinamos rabdomiolizė, požymis. Jei nekontroliuojama, rabdomiolizė gali sukelti inkstų nepakankamumą ir net mirtį. Ši potenciali Lipitor komplikacija stebima, tikrinant kreatinfosfokinazės (CPK) fermento lygį pacientų kraujyje. Laimei, Lipitor vartojantiems pacientams rabdomiolizė yra labai reta. 2001 m. Iš rinkos atsiimtas kitas statinų vaistas, vadinamas Baycol, kuris buvo susijęs su daugiau nei 60 mirčių dėl rabdomiolizės. Nuo tada narkotikų gamintojai įspėjimą statinui pateikė apie įspūdį apie nepaaiškintą raumenų skausmą ir silpnumą.

Tos tūkstančiui pacientų, kurie vartojo Lipitor prieš patvirtinimą ir komercializavimą, nebuvo aptikta atminties praradimo, o produkto etiketėje nėra įspėjimo apie atminties praradimą. Tačiau per milijonus pacientų, kurie vartojo milijonus metų, buvo keletas skundų, kurie parodė, kad Lipitor veikia atmintį. Tiesioginiai tyrimai niekada nesusiję su Lipitor atminties praradimu. Tačiau prieš pasirodant retų vaistų šalutiniam poveikiui gali prireikti tūkstančių pacientų ir kelerių metų narkotikų vartojimo. Galbūt šis galimas Lipitor šalutinis poveikis gali būti susijęs su vaisto steroidinių molekulių slopinimu, kuris yra susijęs su atminties funkcija. Ironiška, kad buvo keletas preliminarių įrodymų, kad Lipitor gali užkirsti kelią Alzheimerio liga, padidindamas atminties funkciją. Deja, šis teigiamas poveikis nebuvo patvirtintas didesnių tyrimų metu.

Kaip ir vartojant kitus vaistus, Lipitor turi šalutinį poveikį. Tačiau rimtas šalutinis poveikis, pvz., Kepenų pažeidimas, rabdomiolizė ir, galbūt, atminties praradimas, yra labai retai, netgi po to, kai milijonai pacientų vartojo šį vaistą keletą metų. Daugeliui pacientų, sergančių širdies ir kraujagyslių ligomis, Lipitor nauda gerokai atsveria jo keliamą riziką.

Apžvalga

Kepenų problemos

Raumenų problemos

Atminties praradimas

Išvada