Ingredientai “McDonald’s” jogurto parfi

Apžvalga

Viena iš “McDonald’s” meniu variantų yra “Vaisių” jogurtas “Parfait”. 7 oz. Gydyti yra 160 kalorijų ir 2 g riebalų. Be riebalų ir kalorijų, parfetą kiekvieną dieną rekomenduoja 15 procentų rekomenduojamų vitamino C ir vitamino A dienos ir 4 procentų geležies. “Parfait” siūlo sveikesnę saldžių užkandžių ar desertų pasirinkimą.

Jogurtas

Pagrindinis “McDonald’s Fruit ‘n Yogurt Parfait” ingredientas yra jogurtas. Pagal “McDonald” mitybos duomenis, vanilinio skonio jogurtas yra sudedamųjų dalių, tokių kaip sumažintas riebalų kiekis piene, cukrus, fruktozė ir modifikuotas maisto krakmolas. Papildomi jogurto ingredientai yra kvapioji medžiaga, dirbtinė dažymas, koserinė želatina, išrūgų baltymų koncentratas, kukurūzų krakmolas ir kalio sorbatas, kuris padeda išlaikyti jogurto šviežumą. Jogurte yra pieno.

Braškės ir mėlynės

“McDonald’s Fruit ‘n Yogurt Parfait” vaisiai yra braškės ir mėlynės. Restorane sluoksniai yra vaisiai tarp dviejų jogurto dalių, skirtų parfyrui gaminti. Braškėse braškėse yra konjacų miltų, kurie veiktų kaip tirštiklis ir stabilizatorius. Konjac miltai gaminami iš konjac augalo ir jose nėra kalorijų, cukraus ar krakmolo.

Granola

Nedidelis Granola paketas yra su parfitu. Purškiamas ant mažo riebalų granolos ant parfu viršuje užpildomas vaisių pyragas. Granolio mišinyje yra ruonių avižų, rudojo cukraus ir traškių ryžių. Papildomos kvapiosios medžiagos yra cinamonas, medus, obuolių tyrės koncentratas, druska, saulėgrąžų aliejus, džiovintas aukštas maltozės kukurūzų sirupas, smulkinti apelsinai ir natūralus aromatas. Mišinyje yra soda, aliuminio fosfatas ir sojos lecitinas.