L-karnozino nauda ir šalutiniai reiškiniai

Apžvalga

L-karnozinas, kartais vadinamas tiesiog karnozinu, yra dviejų aminorūgščių, alanino ir histidino derinys. Jūsų kūnas gamina karnoziną, kurio sudėtyje yra didelės koncentracijos skeleto raumenyse, akių lęšiukuose, smegenyse ir nervų sistemoje. Karnozinas veikia kaip antioksidantas, medžiaga, neutralizuojanti laisvąsias radikalas, kuri žaloja ląsteles. Nustatyta karnozino dozės dozė nėra nustatyta, nes nauda kliniškai ištirti dar nebuvo nustatyta, nors kai kuriuose tyrimuose buvo nustatyta nauda tam tikrose srityse. Karnozinas neturi reikšmingo šalutinio poveikio.

Autizmas

Švino autorius Michaelas Chezas, MD, 2002 m. Lapkričio mėn. Žurnalo “Vaikų neurologija” žurnalo “Autism and Epilepsy Specialty Services of Illinois” tyrime, kuriame dalyvavo 31 vaikai, pranešė, kad gydymas karnozinu aštuonių savaičių metu pagerino kai kuriuos autizmo elgesio tyrimus. Tyrimas buvo dvigubai aklas tyrimas, kuris reiškia, kad nebuvo žinoma, kokie vaikai gavo papildą ir kurie gavo placebą. Vaikai, kurie gavo placebą, neturėjo naudos. Remdamasis šiuo tyrimu, Dr. Chezas konstatavo, kad karnozinas gali pagerinti neurologinę funkciją.

Alzheimerio liga

Nors 2005 m. Gegužės mėn. Švino autorius V. Prakashas Reddisas iš Misūrio universiteto paskelbė daugybę paskelbtų dokumentų, tokių kaip paskelbta žurnale “Science of Aging Knowledge Environment”, pripažįstama galimybė karnoziną pagerinti Alzheimerio ligos simptomus, faktiniai tyrimai apie Vis tiek trūksta naudos. “Reddy” pagrindai gali būti naudingi tuo, kad karnozinas slopina pažangius gliceracinius produktus, vadinamus AGE, kurie prisideda prie Alzheimerio ligos. Gerai suplanuoti tyrimai galiausiai gali suteikti aiškios naudos Alzheimerio ligos gydymui ir prevencijai.

Katarakta

Gegužės 14 d. “Biochemistry” paskelbtame tyrime nustatyta, kad žiurkių lęšiuose, paveiktuose kataraktos formavimą skatinančioms medžiagoms ir karnozinui, karnozinas užkirto kelią kataraktai ar ją pakeitė. Svarbiausias autorius Francesco Attanasio, Italijos biostruktūros ir bioimagizacijos instituto, teigimu, sumažėjęs lęšio karnozino kiekis dėl senėjimo gali prisidėti prie kataraktos formavimo. Norint nustatyti aiškią naudą karnozino vartojimui katarakta, būtina atlikti daugiau žmonių tyrimų. Švino autoriaus Marko Babizhayevo mokslų daktaras “Innovative Vision Products” atliktas tyrimas parodė, kad 49 pacientų su senyvi katarakta bandymų grupėje “Drugs R.D.” 2002 m. Vartojant akių lašus, kuriuose yra karnozino, tačiau kadangi jo kompanija gamina ir parduoda lašus, reikia daugiau klinikinių bandymų su didesne gyventojų grupe, kad būtų nustatyta tam tikra nauda.

Žaizdų gijimas

Vienas tyrimas, kurį “Wake Forest” universiteto Bowman Grey Wake Forest medicinos mokykloje 1998 m. Vadovaujantis autorius P.R.Roberts iš “The Nutrition” pranešė, nustatė, kad pridėjus karnoziną po chirurginės dietos, įvedamos per maitinimo vamzdelius į plonąją žarną, pagerėjo žaizdų gijimas. Gydymo po operacijos nauda žmonėms nenustatyta.