Namo gynimo būdai skrandžio skausmui ir viduriavimui

Gydyti skrandžio skausmą

Pykinimas skrandyje ir viduriavimas streikai beveik visi laikas nuo laiko. Dažniausios priežastys yra maisto sukelta liga, virusinės infekcijos ir netgi stresas. Daugeliu atvejų simptomai išsiskiria be gydymo. Tačiau namų gynimo priemonės gali padėti sumažinti diskomfortą ir sumažinti komplikacijų, tokių kaip dehidracija ir metabolinė acidozė, riziką.

Gydyti viduriavimą

Skrandžio susilpninimas yra bendras terminas, apimantis skausmą, pykinimą, mėšlungį ir kitus skrandžio skausmus, kurie gali pasireikšti viduriavimu. “Mayo Clinic” darbuotojai rekomenduoja valyti pieno produktus, riebus ir labai pagardintus maisto produktus, taip pat medžiagas, kurių sudėtyje yra alkoholio, nikotino ar kofeino, nes dėl to gali sustiprėti skrandžio sutrikimai. “BRAT” dieta gali padėti padėti pacientams, kurie jaučiasi pakankamai gerai valgyti. . Remiantis Amerikos akademija šeimos gydytojų (AAFP), BRAT yra bananų, ryžių, obuolių ir skrudintų akronimas. BRAT dietoje taip pat galima įsigyti druskos krekerių, virtų bulvių ir aiškių sriubų. Šie maistingi maisto produktai yra lengvi skrandyje ir mažai skaidulų, kad padėtų kovoti su viduriavimu.

Pakeiskite skystį ir elektrolitus

Viduriavimas paprastai atsiranda savaime, bet kartais be recepto gali padėti vaistai. Remiantis AAFP, geri pasirinkimai yra tie, kurių sudėtyje yra veikliųjų sudedamųjų dalių – bismuto subalicilato arba loperamido; bismuto subalicilatas subalansuoja skysčių transportavimą žarnyne, užgniaužia uždegimą ir slopina bakterijų ir virusų, kurie sukelia viduriavimą, augimą. Loperamidas yra morfino pusbrolis ir veikia lėčiau tranzitu per žarnyną. Abu vaistai gydo viduriavimą, mėšlungį ir pilvo skausmą. Žmonės, kurie įtaria, kad virusai ar apsinuodijimas maistu yra jų simptomų priežastis, neturėtų vartoti loperamido. Tėvai ir globėjai turėtų pasitarti su gydytoju prieš duodami vaistą vaikams.

Žmonės su viduriavimu praranda skysčius ir elektrolitus, tokius kaip natris ir kalis, kurie yra svarbūs esminėms kūno funkcijoms ir normaliam pH balansui. Pakeiskite skysčius, įsišvirkštę ant ledo gabalėlių arba paimkite nedidelius, dažnius skysčių skysčius. Geriausias pasirinkimas yra skiedžiamų vaisių sulčių, sultinio, skaidraus sodo, sporto gėrimų ir specializuotų peroralinio hidrinimo tirpalų, tokių kaip Pedialyte. Pagal AAFP paprastas vanduo gali būti sunkiai toleruojamas vaikams, o pilno stiprumo sultys gali sukelti daugiau viduriavimo. Jei žmonės per silpni išgerti iš puodelio, ligų kontrolės prevencijos centrai rekomenduoja naudoti išspausti buteliuką, reguliarų taurę su šiaudais arba čiulpimą užšaldytais vaisiais, tokiais kaip sultys.