Nurodykite rotoriaus manžetės nervus

Apžvalga

Rotacinės manžetinės dalys susideda iš raumenų ir sausgyslių, apvynioti virš viršutinės rankos dalies galvos, laikant jį vietoje peties sąnaryje. Rotacinės rankogalių raumenys yra smulkios, infraspinatus, supraspinatus ir subcapularis. Šie raumenys veikia kartu, kad pakeltu ir pasuktų viršutinę ranką per peties sąnarį. Trys nervai aprūpina rotacinės rankogalių raumenis. Šių nervų sužalojimas gali sukelti pečių silpnumą ir dalinį judesio praradimą.

Šlaunies nervas

Apačiojo nervo šaknys kyla iš nugaros smegenų apatinės kaklo dalies. Penki nugaros nervo šaknys prisijungia prie kaklo, kad suformuotų nervinį ryšulį, vadinamą pečiais. Ašies smegenų nervas atsiranda kaip peties nerijos dalis šalia peties. Mažoji rotacinės manžetinės raumenų terpė gauna inksto nervo angiografiją, leidžiančią savanoriškai valdyti raumenis. Deltoidinis raumenys, kuris apima išorinį pečių, taip pat gauna inervaciją nuo paakio nervo; paakių nervas gali patirti žalą rotatoriaus manžetės remontui ar kitai pečių chirurgijai, pažymi medicininės informacijos tinklalapyje “Wheeless” Ortopedijos vadovėlis. Pečių dislokacijos ir trauminiai pečių sužalojimai taip pat gali pakenkti ašies nervui. Traumos prie paakių nervo paprastai sukelia nesugebėjimą pakelti ranką į šoną ir pasukti ranką į išorę.

Suprascapular Nerve

Viršutinio nervo šaknys kyla iš nugaros smegenų toje pačioje kaklo vietoje kaip azijinės nervų šaknys. Suprascapular nervas išsiskiria iš pleiskanos plyšio ir užtikrina inervaciją ant suprapinatus ir infraspinatus raumenys rotacinės rankogalių. Kituose suprascapular nervo šakose pateikiama pojūtis pečių sąnariai. Žala gali atsirasti į suprascapular nervą su pernelyg didelio naudojimo, traumos ar operacijos, praneša Dr. Craig Cummins iš Šiaurės vakarų universiteto medicinos mokyklos ir kolegų 2000 m. Kovo mėnesio straipsnyje, paskelbtame žurnale Jungtinės ir kaulų chirurgijos. Uždegimas ar suspaudimas suprascapular nerve gali imituoti rotacinės manžetinės traumos simptomus, pažymi Cummins. Pernelyginio nervo dirginimas dažnai sukelia skausmą pečių srityje, silpnumą, padidinantį ranką į šoną, ir galimą silpnumą, pasukant ranką į išorę.

Subcapular Nerve

Panašus į kitus rotacinės rankogalių nervus, iš pėdos nervo rezorbcijos atsiranda nugaros nervas. Jis tiekia inervaciją į rotacinės manžetinės ir raumens raumenis, raumenis tarp pečių ir viršutinės rankos kaulų. Trauma, chirurgija ar peties peraugimas gali sužaloti nepakankamą nervą. Žaizdos nervas gali sukelti silpnumą ar paralyžių išsišakalinio raumens ir sunku pasukti ranką į vidų, pažymi Wheeless’o Ortopedijos vadovėlį.