Vaistų, išbandytų 5 taško farmakokinetikos bandyme, sąrašas

Opiatai

DOT 5 skydo narkotikų ekranas yra ekranas penkioms narkotikų grupėms. Tyrimas yra numatytas Transporto departamente, kuris suteikiamas komercijos vairuotojų kompanijoms. Tai taip pat buvo vadinama NIDA 5, o vėliau SAMHSA 5 grupėmis – atitinkamai Nacionaliniam narkomanijos ir piktnaudžiavimo ir psichikos sveikatos priežiūros tarnybos institute.

Amfetaminai

Opiatai yra vaistai, kurie jungiasi prie tų pačių receptorių, kuriuos natūralūs endorfinai kūno. Paprastai jie gaunami iš opijaus, kuris, savo ruožtu, gaunamas iš opijaus aguonų augalo. Šios klasės vaistai yra opiumas, morfinas, kodeinas, fentanilis ir jo dariniai, hidrokodonas, oksikodonas, metadonas, heroinas ir meperidinas. Jie yra piktnaudžiavimo vaistai dėl jų euforiško poveikio ir kliniškai gydomi vidutinio sunkumo ir stiprus skausmas bei kelios kitos sąlygos.

Kokainas

Amfetaminai yra tokie narkotikai kaip greitis, metilfenidatas, parduodamas kaip ritalinas, dekstroamphetaminas ir amfetaminas, paskirti Adderall ir metamfetaminas. Tai yra centrinės nervų sistemos stimuliatoriai, kurie yra dažnai piktnaudžiaujama ir kliniškai nurodomi gydant tam tikras sąlygas, tokias kaip dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimas arba ADHD, ir papildomai gydant sunkią depresiją ir narkolepsiją, miego sutrikimą.

Kanibinoidai

Kokainas, koksas, pūtimas arba sniegas yra vaistas, gautas iš Pietų Amerikos kokos augalo lapų. Medicinoje jis vartojamas kaip vietinis anestetikas, ypač akims, nosyje, ausyse ir gerklėje. Kaip ir amfetaminai, kokainas yra priklausomasis centrinės nervų sistemos stimuliatorius.

Fenciklidinas

Kanibinoidai apima marihuaną ir hašišą. SAMHSA 5 bandymo ekranas vienam iš pagrindinių veikliųjų ingredientų iš augalo, iš kurio šie vaistiniai preparatai yra gaunami: delta-9-tetrahidrokanabinolis ar THC trumpai. Šie vaistai gali sukelti padidintą jutimo suvokimą, silpną euforiją, padidėjusį bendravimą, atsipalaidavimą ir padidėjusį apetitą mažesnėmis dozėmis. Didesnės dozės sukelia suvokimo pasikeitimus, paniką ir asmeniškumą, atstumo jausmą ir atsiskyrimą nuo aplinkos.

Fenciklidinas ar PCP yra vaistas, kuris buvo išrastas kaip anestezija 1950-aisiais. Gatvių pavadinimai yra angelų dulkės, šernai, nulaužė, puikus, balzamuojantis skystis ir raketų kuras. Vaistas sukelia depersonalizaciją. Tai taip pat sukelia tirpimą, koordinavimo stygių ir silpną kalbą. Vartotojai gali jaustis nesugebėjimo ir stiprybės jausmą.