Vietinis anestezijos šalutinis poveikis

Hemoragija ir infekcija

Pagal MedlinePlus, kuri yra Nacionalinių sveikatos institutų tarnyba, anestetikai yra vaistiniai preparatai, skirti padėti valdyti skausmą arba sumažinant skausmą iki toleruotinos koncentracijos, ar skausmą blokuojantis. Vietinė anestezija yra anestetikas, kuris paveikia konkrečią kūno dalį, kurioje jis yra skiriamas. Ši anestezijos forma nerodo sąmonės netekimo ir paprastai įvedama injekcijomis, nors vietinė anestezija taip pat gali būti nosies purškimo ir gelio formos.

Sutrikusio psichinio aiškumo

Vietinė anestezija gali sukelti hemoragiją ar kraujuoti, kai skiriama injekcija, pažymi MedlinePlus. Injekcijos vieta gali užkrėsti. Nepaisant to, per didelio kraujavimo ir infekcijos tikimybė yra maža, ypač jei imamasi tinkamų atsargumo priemonių.

Sutrikusi kvėpavimo funkcija

Normalios psichinės funkcijos gali sutrikdyti vietinė anestezija, pažymi Drugs.com. Taip yra todėl, kad vietinė anestezija gali apsunkinti galimybę aiškiai mąstyti dėl galimo nenumatyto psichotropinio poveikio. Tiksli sutrikusio psichinio aiškumo trukmė ir laipsnis gali skirtis priklausomai nuo konkrečios vietinės anestezijos. Nepaisant to, kol vietos anestezijos pasekmės nebereikės, svarbūs sprendimai turėtų būti atidėti.

Nervų pažeidimai

MedlinePlus pažymi, kad kvėpavimo funkcija gali sutrikti vietinė anestezija. Konkretus kvėpavimo funkcijos sutrikimo laipsnis priklauso nuo vietinės anestezijos rūšies. Prieš pradedant vietinę anesteziją reikia atidžiai apsvarstyti paciento ligos istoriją, vietinės anestezijos rūšį ir dozę.

Alerginė reakcija

“Local Anesthesia” gali sukelti ilgalaikę nervų sistemos pažeidimą, paaiškina MedlinePlus, tačiau toks šalutinis poveikis yra nedažnas.

Remiantis Amerikos Nėštumo asociacija, vietinės anestezijos vartojimas kelia galimą alerginę reakciją. Nepaisant to, šio šalutinio poveikio rizika gali būti gerokai sumažinta, jei prieš vietinės anestezijos vartojimą kruopščiai apsvarstyti tokie veiksniai kaip anamnezė ir pacientų alergija vaistams.

Skausmas

Pasak “Drugs.com”, skausmas negali būti visiškai užblokuotas vietine anestezija. Priežastys yra įvairios. Jei skausmas viršija paciento tolerancijos lygį, gali tekti pereiti iš vietos į bendrą anesteziją.

Ilgalaikis anestezijos poveikis

Vietinė anestezija gali užtrukti ilgiau nei tikėtasi, teigia Drugs.com. Šis šalutinis poveikis priklauso nuo paciento ir vietinės anestezijos rūšies.

Amerikos ambulatorijos nėštumo asociacijos duomenimis, vietoje, kurioje buvo skiriama vietinė anestezija, gali pasireikšti patinimas.

Vietos anestezija gali pakenkti judėjimui ir bendrai paveiktos srities naudai, pažymi “MedlinePlus”. Pažeidžiamoje zonoje esantys raumenys gali būti nereaguojantys ir netgi jaučiasi silpnesni nei įprasta.

Paveiktos srities patinimas

Laikinai sutrikus judėjimas