Lipidų skydo valgomojo stalo poreikiai

Lipidų skydas galiausiai yra cholesterolio testas. Jis naudojamas norint nustatyti ne tik bendrą cholesterolio kiekį kraujyje, bet ir mažo tankio lipoproteinų (MTL), didelio tankio lipoproteinų (DTL) ir trigliceridų kiekį kraujyje. Šis kraujo tyrimas, dažnai vadinamas lipidų profiliu, yra pirmoji gynybos linija nuo aukšto cholesterolio kiekio. Jei skaitymas grįžta nuo pasienio iki aukščio, jūs ir jūsų gydytojas gali imtis tam tikrų priemonių, kad jūsų sveikata būtų žemesnė. Bet jūs galite ne tik eiti į savo kliniką ir lipidų skydą paleisti, pirmiausia turite pasiruošti testui. Vienas iš reikalavimų – trumpas badavimo laikas.

Pirmasis cholesterolio testo pasibaigiant reikalavimas yra nutraukti maisto vartojimą bet kur nuo devynių iki 12 valandų iki skydo. Tai netgi apima sultinius, buljonus, sriubas ir želatinus, kurie gali būti leidžiami atliekant kitų tipų kraujo tyrimus. Apsvarstykite prašymą paskirti ankstyvą rytą, todėl pasninkavimo laikotarpis gali daugiausia įvykti miegant. Ir nors maistas iš tikrųjų negali paveikti bendrojo cholesterolio ir DTL cholesterolio kiekio, pasak Harvardo medicinos centro, tai gali sukelti trigliceridų kiekio padidėjimą iki 30 proc., Dėl ko neišvengiamai atsiranda neteisingas skaitmuo.

Kartu su maisto apribojimu jums taip pat reikės gerti vandenį per tą patį devynių ar dvylikos valandų laikotarpį. Tai reiškia, kad turėsite praleisti ryto kava ar arbatą, taip pat kitus gėrimus, pvz., Pieną, soda ir sultis. To priežastis daugiausia priklauso nuo maisto apribojimo, nes kai kurie gėrimai gali paveikti trigliceridų kiekį.

Taip pat svarbu vengti alkoholinių gėrimų prieš lipidų skydelį. Tačiau ši gairė neprašo, kad jūs vengtumėte nuo alkoholio vartoti tik devynias ar dvylika valandų, prieš tavo kraujo tyrimą neturėtumėte gerti kokio nors vyno, alaus ar spirito bent 24 valandas. Pasak Harvardo medicinos centro, alkoholis gali pakenkti trigliceridų kiekiui, panašiai kaip su maistu ir kitais skysčiais, o tai gali turėti įtakos ir jūsų MTL skaitymui.

Kitos galimos medžiagos, galinčios turėti įtakos standartiniam cholesterolio kiekio tyrimui, kaip receptiniai vaistai ir preparatai be recepto, taip pat ir papildai. Prieš planuodami lipidų profilį, aptarkite, ar bet koks vaistas ar papildas, kurį šiuo metu vartojate, gali pakenkti jūsų cholesterolio kiekiui. Pasak “Mayo” klinikos, jei taip, dauguma gydytojų rekomenduos nustoti vartoti vaistą, vitaminus ar žolelę kelioms dienoms iki tyrimo. Kiekvienas vaistas yra skirtingas, todėl nebūtinai yra standartinis laiko intervalas.

Maistas

Skysčiai

Alkoholis

Vaistiniai preparatai