Namo gynimo priemonės, skirtos gerybei

Labai gerklę gali sukelti bakterijos, virusas, kvėpavimas per burną arba įvairūs dirgikliai. Jei liga sukelia gerklės skausmą, liaukos, esančios šalia gerklės ar jūsų tonzilių, taip pat gali išsivystyti, dėl to atsiranda nepatogumų ir sunku nuryti. Pasak Mayo klinikos, daugeliui gerklės gerti nereikia gydytojo. Jei jūsų gerklė staiga atsipalaiduoja arba veikia kvėpavimą, nedelsdami kreipkitės pagalbos. Remiantis Nacionaliniais sveikatos institutų duomenimis, kiti požymiai, kuriuos turėtumėte matyti gydytoją, yra odos išbėrimas, kurio metu yra gerklės skausmas, pilvo skausmas arba karščiavimas didesnis nei 101 laipsnis. Jei jūsų skausmas nėra sunkus ir nesukelia rimtų simptomų, pabandykite gydytis nuo gerklės skausmo, kad padėtumėte geriau jaustis.

“Mayo Clinic” rekomenduoja didinti skysčių kiekį, kad drėgna būtų geriama. Jie rekomenduoja šiltą sriubą, arbatą, vandenį ir vaisių sultis. Medus ir citrina įpilkite į stiklinę karšto vandens ar puodelio arbatos, kad suteptų gerklę ir sumažėtų gleivių kiekis gerklėje. Kitas būdas sudrėkinti gerklę – šerti kosulys ar kieta saldainiai. Jie gali dengti gerklę, taip pat gamins daugiau seilių.

Vykdykite drėkintuvą arba garintuvą, kad drėkintumėte nosies ir gerklės kanalus. “Mayo Clinic” pabrėžia, kad reguliariai valyti drėkintuvą svarbu atgrasyti nuo pavojingų ar dirginančių pelėsių ir bakterijų augimo.

Cigarečių dūmai, valymo produktų garai ir kiti teršalai ar toksinai gali dar dirginti skausmą, patinę gerklę. Venkite to, kol esate sergantis, ir ieškokite būdų, kaip sumažinti jūsų ekspoziciją, net jei nesergate.

Nacionaliniai sveikatos institutai rekomenduoja keletą kartų per parą gerti druskos tirpalu. Sumaišykite pusę šaukštelio druskos į stiklinę šilto vandens. Skalauti, bet ne nuryti. Tai padės pašalinti per daug gleivių iš gerklės, todėl jaustis geriau.

Apžvalga

Gerti daugiau skysčių

Naudokite drėkintuvą

Venkite Dirginančių

Valykite druskos vandeniu